Menu

Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi duża firma, średniej wielkości lub mała, usługodawca prac rolniczych, bądź władze lokalne, czy prowadzone prace są związane z orką, siewem, kultywacją, transportem, zbiorem zbóż lub są to prace wykonywane na terenie miasta lub gminy – tylko ciągnik w 100% dostosowany do charakteru prac zapewni sukces ekonomiczny. Mając to na uwadze, marka DEUTZ-FAHR opracowała nową Serię 6. Dzięki bogatej ofercie zawierającej 12 modeli ciągników o mocy w zakresie od 156 do 226 KM, z możliwością wyboru dwóch wariantów rozstawów osi, trzech rodzajów przekładni, dwóch typów kabin o różnych poziomach komfortu i szeregu dodatkowych opcji wyposażenia, Seria 6 oferuje najlepsze w tej klasie mocy ciągników połączenie wyjątkowej technologii.

Najbardziej wyróżniającą się cechą nowej Serii 6 jest koncepcja układu przeniesienia napędu. Nowe modele Serii 6 Powershift to kwintesencja technologii stosowanej w ciągnikach. Ręcznie obsługiwany układ przeniesienia napędów posiada 5 biegów głównych plus 6 półbiegów Powershift do przodu i 3 do tyłu. Łączna liczba biegów wynosi 30 + 15 (z reduktorem: 54 + 27). Modele RCshift wyposażone są w pełni zautomatyzowany układ przeniesienia napędu z 5 zautomatyzowanymi biegami głównymi oraz 6 półbiegami Powershift do przodu i 3 do tyłu (łączna liczba biegów wynosi 30 + 15, z reduktorem: 54 + 27). Łatwość zmiany biegów jest porównywalna z do tej stosowanej w samochodach osobowych: dzięki inteligentnemu adaptacyjnemu układowi przeniesienia napędu, ciągnik dostosowuje się do operatora, a nie na odwrót. W modelach TTV maksymalny komfort obsługi układu przeniesienia napędu uzyskano dzięki niezawodnej, sprawdzonej, bezstopniowej przekładni. Zakres prędkości jazdy wynosi od 0,2 km/h do 40 km/h lub 50 Km/h; urządzenia te są wyposażone w nowe oprogramowanie gwarantujące jeszcze bardziej efektywną jazdę. Wszystkie typy układów przeniesienia napędów pozwalają na osiągnięcie prędkości maksymalnej rzędu 40 lub 50 km/h przy zredukowanych obrotach silnika, co jednocześnie umożliwia uzyskanie oszczędności paliwowych. Wszystkie przekładnie są łatwe w obsłudze. Można je zaprogramować w prosty sposób i łatwo monitorować ich działanie na pokładowych wyświetlaczach. Każda z nich oferuje doskonałą technologię, precyzję i skuteczność. Niemniej najbardziej wyjątkowe w nowej Serii 6 jest to, że użytkownicy, zarówno klienci indywidualni jak i firmy, mogą dowolnie wybierać żądany poziom technologii i sposobu zmiany biegów.

Kabina Serii 6 oferuje komfort pierwszej klasy. Nowa, jasna i przyjazna dla operatora kabina serii MaxiVision wyznacza standard pod względem widoczności we wszystkich kierunkach, środowiska roboczego oraz prostoty obsługi. Panel wskaźników InfoCentrePro wyposażono w 5-calowy kolorowy ekran, dostarczający dane na temat parametrów pracy ciągnika. Także w tym zakresie zadbano o maksymalną wygodę oraz czytelny i szybki przekaz informacji. Nowa konstrukcja podłokietnika z joystickiem MaxCom zapewnią wysoki komfort. Aby umożliwić precyzyjne i maksymalnie wydajne wykonywanie prac w każdych warunkach, DEUTZ-FAHR może być wyposażony w opcjonalny pakiet oświetlenia LED oferujący strumień światła o mocy 40000 lumenów z 16 reflektorami roboczymi. Zadbano także o doskonałe wyciszenie wnętrza kabiny. Zredukowano hałas dobiegający z komory silnika, zniwelowano drgania i zapewniono optymalną izolację termiczną, ponieważ kabina i przedział silnika nie są połączone. Opracowany na nowo układ klimatyzacji pracuje cicho i gwarantuje jednolitą cyrkulację powietrza w odróżnieniu od innych modeli ciągnika tej klasy. Szyberdach jest obecnie oferowany w wersjach – wykonany z zielonego poliwęglanu otwierany dach, szklany dach z dodatkową strukturą FOPS gwarantującą pełne bezpieczeństwo w trakcie prac z ładowaczem czołowym. Unikalne na rynku: rolnicy oraz usługodawcy mogą wybrać różne warianty komfortu w kabinie oraz jedną z wielu specyfikacji wyposażenia. Kabiny serii MaxiVision są dostosowane do elektrohydraulicznego (w przypadku modeli TTV i RCshift) oraz mechanicznego (w przypadku modeli RCshift oraz Powershift) sterowania obwodami. W przypadku wszystkich modeli, przedni podnośnik i ładowacz czołowy mogą być sterowane mechanicznie lub elektrohydraulicznie, w zależności od konfiguracji.

Nowa jednostka napędowa DEUTZ 6.1 4 Tier4 Final oferuje większy zapas mocy i możliwość wykorzystania wysokiego momentu obrotowego, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa i AdBlue o 5% w porównaniu do poprzedniej generacji. Wydajność jest także zwiększona dzięki wentylatorowi elektronicznemu Visco oraz nowemu układowi chłodzenia. System umożliwia całkowite otwarcie chłodnicy, dzięki czemu przeglądy i konserwacje można wykonywać łatwiej i szybciej.

Nowa przednia oś z inteligentnym, adaptacyjnym układem amortyzacji Serii 6 jest unikalna w tej klasie ciągników. Pozwala uzyskać maksymalną stabilność podczas ciągnięcia/spychania ciężkich ładunków. Innowacyjny układ Anti-dive zapewnia stabilność oraz bezpieczeństwo transportu. Seria 6 TTV to jedyne klasyczne ciągniki, które są wyposażone w wysoce wydajne suche hamulce tarczowe na przedniej osi (6205 i 6215 TTV). W połączeniu z układem hamulcowym Booster zapewnia maksymalną skuteczność hamowania przy minimalnym nacisku na pedał hamulca.

Do tej pory, technologia hydrauliczna nowej Serii 6 była dostępna wyłącznie w klasie urządzeń o wyższej wydajności. Obecnie, ciągniki są wyposażone w pięć zaworów hydraulicznych z tyłu i dwa z przodu. Ważna cecha – wszystkie obwody są proporcjonalnie sterowane. Podnośnik przedni z regulacją położenia o udźwigu do 5480 kg oraz gniazdem ISOBUS z przodu to dodatkowe nowe cechy. Udźwig tylnego podnośnika wynosi 10000 kg. Opcjonalnie, pompa hydrauliczna podaje do 170 l/min. LS.

Prędkość pracy WOM 540/540ECO/1000/1000ECO z tyłu oraz 1000 lub 1000ECO z przodu – dzięki funkcji ECO dostępnej w WOM obroty silnika na minutę mogą być znacząco zredukowane przyczyniając się do stałych oszczędności paliwowych oraz redukcji hałasu.

Nowa Seria 6 może być wyposażona w najbardziej zaawansowane technologie rolnictwa precyzyjnego. Funkcje monitorowania i sterowania pracą systemu rolnictwa precyzyjnego realizowane są przy użyciu terminalu: Wielkość ekranu iMonitor 2.0 wynosi do 12″.

Nowe ciągniki Serii 6 charakteryzuje unikalna stylistyka. Ich czyste aczkolwiek charakterystyczne linie pokrywy silnia, wyróżniająca się kabina oraz szerokie zastosowanie materiałów wysokiej jakości sprawiły, że uzyskały agresywną, a jednocześnie przyjazną użytkownikowi stylistykę, która stała się cechą charakterystyczną najnowszych modeli marki DEUTZ-FAHR.

Podsumowując, nowa Seria 6 DEUTZ-FAHR umożliwia rolnikom i usługodawcom prac rolniczych indywidualne konfigurowanie najlepszego zestawu technologicznego dla ciągników tej klasy. Wraz z pojawieniem się Serii 6, marka DEUTZ-FAHR w zupełnie nowy sposób zdefiniowała pojęcie łatwości konfigurowania wyposażenia ciągnika na terenie Niemiec.